A tejtermelő és hízott-bikatartó gazdaságokhoz közel 11 milliárd forint támogatás érkezik.
09.16.23
Az Agrárminisztérium, a nehéz gazdasági körülmények között lévő szarvasmarhatartók pénzügyi helyzetének javítása érdekében létrehozta azokat a feltételeket, amelyek lehetővé teszik, hogy a következő héten a megfelelő 9600 gazdálkodó részére kifizessék a 2022. évi jogosultságon alapuló átmeneti nemzeti támogatást – jelentette be Feldman Zsolt, a mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkár.
Az államtitkár emlékeztetett arra, hogy a tavalyi és idei év számos váratlan nehézséggel szembesíti a magyar mezőgazdaságot. Az 2022-es történelmi aszály, az orosz-ukrán háború, a brüsszeli szankciók és az ezekből adódó termelési költségek növekedése mind komoly kihívások elé állítja a gazdálkodókat. A kormány több intézkedést hozott azok segítésére, hogy megőrizzék pénzügyi stabilitásukat, mint például a hitelmoratórium, a kamatstop és az Agrár Széchenyi Kártya Folyószámlahitel keretében nyújtott kamattámogatás az állattartóknak – hangsúlyozta Feldman Zsolt.
Kiemelte, hogy az új kezdeményezéssel a nemzeti tejtámogatás jogcímen 3600 tejtermelőnek 9,1 milliárd forintot, míg a hízott bika jogcímen 6000 húsmarhatartónak 1,8 milliárd forintot fizetnek ki. A juttatások alapja a gazdálkodók rendelkezésére álló történelmi bázisjogosultságok, amelyek a jövőben az Európai Unió közös agrárpolitikájának reformja keretében frissítésre kerülnek. Az átmeneti nemzeti támogatások esetében az új bázisjogosultságokat a Magyar Államkincstár a jelenlegi kifizetések után fogja megállapítani – tette hozzá.
#mezőgazdaság #támogatás #szarvasmarhatartás #gazdasági #likviditás #agrárminisztérium #gazdálkodók #tejtermelők #húsmarhatartók #fenntarthatóság #aszályhelyzet #kamatstop #brüsszeliszankciók #állattartók #pénzügyistabilitás #államtitkár #uniósdöntés #mezőgazdaságiintézkedések #bázisjogosultságok #pénzügyisegítség
Cimkék:: agrár szektor, agrárpolitika reformja, állattartók támogatása, aszályhelyzet kezelése, brüsszeli szankciók hatása, fenntartható mezőgazdaság, gazdasági kihívások, gazdasági nehézségek, húsmarha tenyésztés, kamatmentes hitel, likviditás biztosítása, mezőgazdasági államtitkár, mezőgazdasági gazdálkodók, mezőgazdasági intézkedések, mezőgazdasági támogatás, pénzügyi segítségnyújtás, pénzügyi stabilitás megőrzése, tejtermelés, történelmi bázisjogosultságok, uniós döntés hatása